Українське кіно на Каннському фестивалі 2019

Український кінематограф стає повноцінним гравцем на ринку кіноіндустрії. На Каннський фестиваль наша делегація привезла близько сорока фільмів — повнометражних та мультфільми. Докладніше про це розповість lutsk.trend з посиланням на Контракты.ua.

Деякі з привезенних у Канни фільми ще у процесі зйомок, але за ними в черзі вже стоять велетні кіноіндустрії.

Окремий павільйон, стенди на спеціалізованому ринку кіно, вечірки — все це реклама українського кіно.

Зі слів Євгена Ніщука, міністра культури України, українським кіно цікавляться, його хочуть придбати та адаптувати для показу в інших країнах. Наприклад, мультфільмом «М-лісова пісня» цікавляться дуже багато, зокрема, Walt Disney. Прем’єра цієї картини відбудеться наступного року. Бюджет анімаційного фільму склав 100 мільйонів гривень.

Також, іноземні колеги з кіноринку зацікавились українським фільмом «Захар Беркут», в якому легендарного голову Тухольської общини зіграв американский актор та партнер по фільму «Термінатор» самого Арнольда Шварцнегера — Роберт Патрік. Прем’єра фільму відбудеться 10 жовтня цього року.

Організаторами українського прийому в Каннах є представники Одеського кінофестивалю, які вже десять років приїжджають до Франції за світовими новинками кіно.

Цьогоріч планується привезти з французького кінофестивалю до Одеси з десяток кінострічок.

Нагадаємо, Каннський кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль, який щорічно проходить на Лазурному березі, в курортному місті Канни (Франція). Заснований у 1939 році, проте, у зв’язку із початком Другої світової війни перший фестиваль відбувся аж у 1946 році.

Входить до «Великої п’ятірки» найпрестижніших разом із кінофестивалями у Венеції, Торонто, Санденсі та Берліні.

Нагороди фестивалю — «Золота пальмова гілка» та друге місце «Гран-прі».

Comments