В яких містах та країнах проходили зйомки серіалу “Чорнобиль”: реальні та віртуальні локації

Вчора, 3 червня, вийшла остання серія міні-серіалу “Чорнобиль”, який демонструє техногенну катастрофу в Україні та її жахливі наслідки для всього Радянського Союзу. Першу серію глядачі побачили близько місяця тому, 6 травня, та за такий короткий проміжок часу серіал вже набрав максимальну оцінку у рейтингу IMDb й нині посідає перше місце з оцінкою 9,6 – інформує lutsk-trend. Далі ми розповідаємо посилаючись на BBC.Ukraine та Sputnik.

Сцени серіалу досить таки точно передають атмосферу побуту Радянського Союзу: автомобілі, будівлі, одяг, зачіски та навіть найдрібніші предмети інтер’єру переносять глядача у минуле – в 1986 рік. Відтак, виникає запитання: де проходили зйомки серіалу та як авторам вдалося так точно відтворити дух тих часів.

Творці серіалу головним місцем для зйомок розглядали в першу чергу Україну. Проте, через відсутність податкових пільг для іноземного кіновиробника, довелося шукати пострадянські країни, де ці пільги діють. Так, близько 70% сцен серіалу було відзнято у Литві, майже 30% – в Україні.

Прип’яттю стало литовське місто-супутник

Основною локацією для зйомок серіалу обрали литовське місто Висагінас та спальний район Вільнюса Фабіенішкес. Саме у цьому районі з дев’ятиповерхівками були відзняті основні сцени евакуації. 

Внутрішні приміщення Чорнобильської АЕС візуалізували за допомогою схожої на неї Ігналінської АЕС у Литві. Близько 10 років тому на вимогу ЄС станція повністю зупинила свою роботу.

Ігналінська АЕС

(фото: Sputnik, пульт управління Ігналінської АЕС, з архівів)

Москву знімали у литовському місті Каунасі. 

Каунас, Литва

Які українські локації можна розгледіти у серіалі

Хоч більша частина серіалу й була відзнята у Литві, та українські локації також увійшли до картини про події на Чорнобильській АЕС. Так, глядачі могли побачити на екрані українську столицю, Київське море та місто Прип’ять. 

Сцени у лікарні були відзняті в Інституті гідробіології, що знаходиться на проспекті Героїв Сталінграду, 12. 

Інститут гідробіології

Також увіковічнилися в серіалі столичні вулиці Терещенківська, Хмельницького та Хрещатик. Окрім того, відеооператори зафільмували й такі українські будівлі: Київську державну адміністрацію, корпуси КНУ, КПІ та НАУ. Задля відтворення атмосфери радянських часів, дороги у місті на деякий час перекривали, а вулицями курсував лиш транспорт 80-х років. 

Місто Прип’ять, яке пізнало усі жахи радіоактивної катастрофи більш ніж 30 років тому, також з’явилося у серіалі. Більшість матеріалу, відзнятого в зоні відчуження, було продемонстровано наприкінці задля демонстрації людям усього того, що трапилося із місцевістю – розповів режисер серіалу “Чорнобиль” Юхан Ренк.

Деякі кадри переносять глядача до віртуальної реальності

Не дивлячись на те, що у зйомках внутрішніх подій на ЧАЕС брала участь Ігналінська АЕС у Литві, зовнішній вигляд української електростанції та навколишні території були створені за допомогою комп’ютерної графіки. 

Віртуальна модель ЧАЕС

Віртуальна модель ЧАЕС була створена київською студією Postmodern digital близько п’яти років тому. Модель станції розробили для українського чотирьохсерійного серіалу про трагедію в Чорнобилі “Мотыльки”. НВО доробили графіку українців та використали її у цьогорічній прем’єрі. Керівник київської студії, яка працювала над моделлю, розповів, що для відтворення реалій їм довелося розібратися в роботі реактора та вивчити архівні матеріали. 

Головне фото: НВО, кадр з серіалу “Чорнобиль”

Comments

.,.,.,.