Топ-10 українських стартапів, які можуть змінити життя людства

Ці українські винаходи були згадані багатьма західними виданнями, їх замовляють за межами держави. Деякі з них стали переможцями кількох змагань та отримали відповідні відзнаки. Про топ-10 найуспішніших українських стартапів сьогодення, які визначив «Голос Америки», розповість lutsk-trend.

Ugears

Це молода компанія, яка займається виготовленням 3D  конструкторів з деревини. Стартап зібрав на Kickstarter близько 276 тисяч доларів на колекцію дерев’яних пристроїв для настільних ігор. Кошти, зібрані  стартапом, майже в 14 разів перевищили початкову суму. Виготовлені з дерева  пристрої призначені для зберігання, сортування та перенесення ігрових елементів. Компанія Ugears розташована у передмісті Києва та функціонує з 2014 року, а станом на сьогоднішній день виробами компанії користуються в більш ніж у 80 країнах світу.

Senstone

Стартап, що здійснив прорив на Kickstarter в позаминулому році, планував зібрати 50 тисяч доларів, втім менше ніж за місяць проект отримав близько 300 тисяч доларів. Senstone спеціалізується на виробництві розумного девайсу, який перетворює голосові записи у текстові нотатки. Мініатюрний гаджет можна використовувати як кулон, брошку чи просто фіксувати у зручному місці й водночас швидко записувати свої думки. Пристрій розпізнає англійську, українську, німецьку, японську, китайську та кілька інших мов. Також девайс дозволяє редагувати тексти, сортувати нотатки за допомогою хештегів, а також створювати списки завдань та нагадувань. Розробник стартапу – Назар Федорчук. 

SolarGaps

Український стартап, який створив смарт-жалюзі з сонячними модулями на поверхні. Завдяки цим фотоелектричним модулям «розумні» жалюзі виробляють енергію. Оскільки біля 60% населення мешкають в багатоквартирних будинках та працюють у бізнес-центрах, вони не можуть собі дозволити розкіш користування сонячними панелями на даху – зазначає засновник SolarGaps Євген Ерік. За його словами, за умови що жалюзі розміщуватимуться з зовнішньої сторони будинку, 1 кв. м. SolarGaps може видати понад 100 ВТ на годину і значно зменшити споживання енергії.  Також жалюзі змінюють свій кут залежно від розташування сонця. На початку 2018 року компанія отримала грант від програми ЄБРР-ЄС Кліматичних Інновацій Ваучерів.

Продовження читайте тут

Comments