Лучан запрошують на поетичний вечір мовою жестів: чи усі зможуть потрапити

Цього тижня, 8 червня, у Луцьку відбудеться мистецький вечір, який проведуть державною мовою та мовою жестів. Захід відбувається в рамках всеукраїнського проекту про мистецтво “Почути мандрує Україною”. Далі про це розповість lutsk-trend з посиланням на Перше інформаційне агентство “Волинські новини” та The Devochki

Хто та чому вирішив розпочати проект “Почути”

Інклюзивний мистецький проект “Почути” розпочав своє існування майже три роки тому – у вересні 2016 року. Учасники проекту ставлять театральні вистави, читають вірші, проводять різноманітні книжкові заходи, музичні та літературні вечори, а також уроки для школярів мовою жестів. Основна мета проекту – зробити доступним соціальне та мистецьке життя для кожного – зазначають на сторінці “Почути” у Facebook.

Засновниця проекту Олександра Смірнова розповіла, що розпочати проект вона вирішила після лекції про поетичні заходи та письменників. Саме тоді вона задумалась, як би вона могла відчувати поезію, яку так любить, якби у неї не було слуху. На ідею реагували по-різному, проте, поети активно брали участь у проекті. Нині перекладають невелику за обсягом поезію, найбільш оптимальні твори – ті, що складаються з восьми рядків.

мова жестів

За час існування проекту більше півсотні творчих людей записали відеоролики, де вони читають вірші мовою жестів. Два роки тому “Почути” видали однойменну збірку віршів, у яку увійшла поезія сучасних українських поетів, надрукована шрифтом Брайля. Презентація арт-бук відбулася у Києві та Львові. 

Дев’ять місяців тому проект під назвою “Почути мандрує Україною” розпочав проведення творчих вечорів у різних куточках України. Першим містом, де читали поезію мовою жестів, став Львів. Після того така поезія звучала для мешканців Білої Церкви та Житомира. Нині стати гостями заходу можуть і лучани. 

Що чекає на лучан під час заходу та як взяти у ньому участь

Луцьк – четверте місто, яке зустрічає інклюзивний мистецький проект. Організатори зазначають, що поезія буде презентована як мовою жестів, так і державною мовою – українською.

Вірші читатимуть та демонструватимуть 14 поетів із різних куточків України: Христина Палубічко, Ольга Мацо, Надія Погребицька, Світлана Панчук, Тетяна Медзуновська, Світлана Дідух-Романенко, Юлія Шевель, Аня Яблучна, Анна Фадєєва, Ваня Сарчук, Таня-Марія Литвинюк, Лія Алтухова, Анатолій Мілецький та Павло Коробчук. 

Окрім поезії, лучани також матимуть змогу почути думку автора ідеї організації інклюзивного мистецького проекту Олександри Смірнової щодо того, як робити творчі заходи інклюзивними. 

Відвідати поетичний вечір можна безкоштовно, проте кількість місць є обмеженою. Відтак, на захід необхідно зареєструватися завчасно. Коротка форма реєстрації на “Почути мандрує Україною. Луцьк” знаходиться тут. У формі необхідно зазначити своє прізвище та ім’я, контакти для зв’язку та дати відповідь на питання, звідки ви дізналися про мистецький захід. 

Поезію жестовою мовою у Луцьку читатимуть у PassageInterdit за адресою: вул. Набережна, 42. Початок заходу о 16:00. 

Головне фото ілюстративне: Facebook| Gres Todorchuk

Comments