Як правильно приготувати ґрунт для посадки лохини?

Чорниця – дуже смачна і поживна ягода, але виростити її не так легко. Одна з найважливіших умов – ґрунт із рівнем кислотності 3,5-5,0 рН. У дикій природі це торфовища та піщані ґрунти з високою кількістю гумусу у складі. Ягідний кущ любить вологість, підживлення та правильний догляд. При грамотному підході до вирощування кущ видає близько 5 кг ягід на рік.

Грунт для лохини

Показник кислотності ґрунту у цій ситуації відіграє дуже важливу роль. Умови мають бути кислими, щоб рослина отримувала всі необхідні речовини. При низькій кислотності листя куща жовтіє і в’яне. Якщо на ґрунті поряд росте щавель чи польовий хвощ – це дуже добре. Для перевірки краще придбати спеціальний цифровий аналізатор або лакмусовий папір, який покаже рівень кислотності землі. Щоб рослина дала високий урожай, також важливо купити саджанці лохини у перевіреному магазині. Наприклад, в інтернет-магазині https://florium.ua/.

Нейтральні ґрунти, якщо рослина вже посаджена, можна підкислити самостійно. При низькій кислотності ґрунт можна підкислити самостійно органічною кислотою, її вносять у розведеному вигляді. Можна використовувати новий електроліт (у жодному разі ні з використаних акумуляторів) 60 мл на десятилітрове відро води.

Найкращий склад ґрунту для куща – важлива умова для безпроблемного вирощування. Посадкова яма має бути глибиною близько 55 см і туди насипаються шари:

  • торфу;
  • деревної тирси;
  • кори з хвої та хвої;
  • піску.

Торф – це земля, що утворилася з залишків болотяних рослин, що перегнили, чудово підходить для рослини. Він може бути низинний, верховий чи перехідний.

Низинний торф чорного кольору, сповнений поживних речовин. Формується за рахунок розпаду вільхи, моху та сапропелю.

Верховий торф трохи світліший, тяжіє до рудого. Утворюється часто на болотах. Має домішки мінеральних компонентів з інших рослин та частин фауни. Він може бути пухкий і повітропроникний, досить кислий і з добрим рівнем повітропроникності. Низинний та верховий торф – відмінні компоненти для вирощування рослини.

Примітно, що ягода вважається символом північно-східного штату США, Нью-Джерсі. Ґрунт постійно у догляді потрібно розпушувати та зволожувати.

Як правильно посадити лохину

Крім якісного ґрунту певного складу, при посадці саджанців лохини потрібно обов’язково продумати дренажний шар. Особливо без цього не обійтися, якщо біля вашої садиби важкі глинисті ґрунти.

Якщо торфу у вас немає, підберіть субстрат зі схожим складом. Сірка як підживлення може виступати своєрідним реактивом, який при взаємодії з ґрунтовими бактеріями підкислює ґрунт.

Дивно, але факт: якщо з ягід лохини вижати сік, то він буде світлим, а самі ягоди насиченого блакитного кольору.

Comments

.,.,.,.