Собор Паризької Богоматері: історія створення та руйнівна пожежа

Про Собор Паризької Богоматері ходить чимало легенд та оповідей. Втім, у світлі сьогоднішніх, не надто приємних подій, lutsk-trend вирішив нагадати вам про історію створення цього величного собору та розповісти, що ж насправді сталось 15 квітня 2019 року. 

Нотр-Дам де Парі вважають одним з найпрекрасніших та найяскравіших прикладів готичного мистецтва. Собор був спланований у ХІІ ст. Морісом де Сюллі. В 1163 році королем Франції Людовиком VII було закладено перший камінь фундаменту. Будівництво тривало більш ніж 100 років. 

У 1200 році розпочали будівництво західного фасаду, включаючи й височезні башти, які стали справжнім символом собору. Втім, закінчили їх лише через 45 років, а увесь Нотр-Дам де Парі був добудований у 1345 році.

Власне, у далекому 17 столітті, собор зазнав значних втрат та змін. Зокрема, в результаті Французької революції могили та усі вітражі були зруйновані, а значна частина скарбів була вкрадена.

Втім, у 1841 році розпочали реставрацію собору, яку закінчили через 23 роки, в тому числі, вона включала й повне відновлення башт. 

Собор довгий час служив місцем суспільного життя парижан та туристів. Зокрема, його оточували численні сквери та місця для відпочину, де продавали різноманітні товари. Купці тут укладали угоди, а світські дами приходили похизуватись своїм вбранням. Також тут обмінювались новинами та плітками. Тут влаштовували танці та карнавали, грали у м'яч.

Однак, 15 квітня 2019 року Собор Паризької Богоматері зазнав масштабної пожежі, яку змогли ліквідувати лише на ранок наступного дня. Від сильного вогню повністю зруйнований дах будівлі, височезний шпиль собору, годинник та деяка частина вітражів. 

Зауважують, що можливою причиною пожежі стала реставрація, яка триває тут від початку квітня. Очевидно, що була допущена рокова помилка, яка ледь не зруйнувала одну з найвидатніших пам'яток Парижа.  

Втім, пожежникам вдалося врятувати каркас храму від обвалення. Розповідають, що станом на 16 квітня вогнеборці вживають усіх необхідних заходів аби уникнути повторного займання у храмі. 
 

Comments