У Луцьку розповіли про маловідомі факти історичної Волині

У вівторок, 18 грудня, відбулась зустріч із істориком, дослідницею та викладачкою СНУ ім.Лесі Українки Тетяною Яцечко-Блаженко. Зустріч відбулась у рамках проекту «Файна гутірка».

Під час заходу, дослідниця розповіла про 20 маловідомих фактів, які пов’язані із територією історичної Волині. Про це розповідає lutsk-trend, з посиланням на Район.Луцьк. 

Слухачів прийшло чимало, адже багатьом цікаво було першими почути про невідомі факти нашої місцевості. Захід відбувся у залі “#bar”, під затишні аромати кави та чаю.

До прикладу, стало відомо, що у Заборолі, під Луцьком, колись стояв палац. Його приїздив перебудовувати відомий у світі, на той час, архітектор Генрик Іттар, для родини Чернецьких. Архітектор навіть деякий час проживав у місті Дубно, аби реставрувати місцевий замок. Згодом, у 1850 році він помер у селі Тростянець, та багато хто розповідає, що саме там і лишились його останки. На жаль, достеменно це невідомо.

Також жінка зазначає, що Генрик Іттак – один з найвідоміших у світі архітекторів на той час, для історичної Волині збудував, та перебудував чимало будівель.

Що цікаво, то саме у вищезазначеному палаці у Заборолі, колись розташовувалось масонське ложе. Масони ж відомі, як таємна організація морально-етичного руху.

Цікаво було дізнатись і те, що найпершим на Волині бурштин «відкрив» дослідник Павло Тутковський. Саме цей чоловік власноруч склав мапу його розміщення. Також дослідник написав чимало наукових праць. Він не лише «відкрив» бурштин, але й займався описуванням походження назви Оконських джерел.

Отож, присутнім поталанило не лише дізнатись багато маловідомих фактів історичної Волині, почути їх першими, але й задати цікаві питання історику.

Comments

.,.,.,.