Ретрофото та історія одного з найдревніших сіл на Волині

Волинянин Андрій Солодуха поділився історичними фото з Інформаційним агенством ВолиньPost, де відображене життя одного з найстаріших селищ на Волині.

Далі розповідає lutsk.trend. Такі пам’ятки надзвичайно важливі, адже допомагають містянам не забути свою історію, минуле та цікаві пам’ятки. Вони нагадують про надзвичайно важливі родинні цінності.

Зокрема, власник світлин мав на меті, аби пам’ять про минулі дні, життя селища та його жителів існувала й надалі, та не забувалась волинянами.

На цих кадрах відображене селище Головне Любомльського району Волинської області. Це селище міського типу належить до числа найдавніших поселень Волині. Уперше, населений пункт Головне зазначений у документальних згадках ще у 1444 році.

Тут було збудовано дерев’яну церкву, про яку згадується в 1482 році. Головне згадується в люстрації Любомльського староства 1564 року. До 60-х років XVIII ст. Головне було у власності польської корони. У 1768 році король віддав його разом з усім Любомльським староством у володіння магнату Браницькому.

Загалом на цих світлинах можна побачити типове життя селян. Тут і їх звичайний одяг, хати, транспорт – як автомобілі, автобуси, так і коні в упряжах. Цікаво відображене свято, на жаль, не відомо яке, але фото чудово передає веселий настрій односельчан, танці, співи.

Ймовірно, ці фото відносяться до 1950-1970-х років, достеменно не відомо.  

Також, власник цих світлин звертає увагу на дерев’яний млин, зоображений на одному з фото – такі млини були характерні лише для нашого регіону. Скоріш за все, він родом ще з попереднього століття.

До слова, Головне́ (Головно) — селище міського типу Любомльського району Волинської області України. Населення — 3155 чоловік. Головне розташоване за 15 кілометрів на північ від районного центру і залізничної станції Любомль, за 132 км від обласного центру та за 35 км від Польщі.
 

ретрофоторетрофоторетрофоторетрофоторетрофоторетрофоторетрофото

 

Comments

.,.,.,.