Знали усі! Луцький бард “Муха” та його вуличне життя 

Вуличний бард з Луцька Олександр Мухін, більш відомий як “Муха”, запам’ятався багатьом містянам, пише lutsk-trend.in.ua. Музиканта бачили на вулицях, де він виконував пісні. Чоловік завжди був із гітарою в руках.

З музикою з дитинства  

“Мухою” Олександра називали з 12 років. Більшість з тих, хто зустрічав його, навіть не знали справжнього прізвища барда. Часом лучани сприймали його за звичайного волоцюгу, але все ж більшість вважала музикантом.

Його дитинство на вулицях Молоді та Відродження. Олександр навчався у школі-інтернаті, що розташована на Дубнівській. Згодом перейшов до шкіл №22 та №15. Першу гітару Олександрові купила мама.

Сам чоловік розповідав, що вперше почув як грають хлопці на вулиці. У ромів, які жили неподалік, сім’я вирішила придбати гітару. Мама саме виступила ініціатором придбання музичного інструмента. У 6-му класі Олександр й навчився грати.

Окрім мами у нього був вітчим. Відомо, що батьки розлучилися, коли майбутньому музиканту було лише півтора року. Він здобув цілком “світську” і навіть буденну професію плиточника, оскільки навчався в місцевому училищі.

Не оминули Олександра й проблеми зі здоров’ям. Він захворів на запалення кори головного мозку. Тривалий час його лікували гормональними препаратами, але це супроводжувалося негативним ефектом. 

Вуличне життя 

Згодом він все частіше виступати на вулиці, грав поблизу нічних клубів. Зокрема пригадував, що одного разу поблизу “Версаля” заробив 600 гривень. 

Пісні шансону у його виконанні можна було почути регулярно. Першу композицію він почув у 12 років, потім й почав виконувати “Голубі лєтят над нашей зоной” на своїй ромівській гітарі.

Непростою виявилася доля у вуличного музики. У його житті були не лише заробітки поблизу розважальних закладів. У 2011 році його засудили за розповсюдження наркотичних речовин. З 3,5 відсидів 2,5 року. З його слів, у Цуманській колонії він не залишав музику та “давав концерти”. До наркотиків, як пояснював бард, згодом відношення не мав ніякого, оскільки “просто пройшов програму реабілітації”.

Особисте життя  

Олександр для багатьох – просто вуличний бард. Ніхто навіть не здогадувався, що чоловік має двох дітей. 

Його донька жила у Росії, а син – хворів та виховувався у голобському інтернаті. Його співак намагався регулярно провідувати.

З колишньою коханою він прожив у громадському шлюбі 10 років. В Олександра залишилися неприємні спогади щодо тих стосунків.

Нереалізований талант

“Муха” відомий усім своїм яскравим виконанням різноманітних хітів. Все ж були часи, коли він сподівався, що зможе реалізуватися у музиці. 

Луцький музикант та майстер Богдан Гембік, що знається на гітарах, завжди безплатно ремонтував музичні інструменти. Олександр пригадував, що у гурток його музикант не взяв через татуювання, які у нього з 12 років. 

Пройшли роки – Олександр почав навчатися сам. У розмовах він часто пригадував намагання змінити ситуацію, але не судилося. 

Попри непросту долю, барда знають тисячі лучан. Його любили не за виконання, а здебільшого вважали певним символом міста. Неможливо було пройти вулицями Луцька аби не побачити відомого музиканта. Його слухали, оглядалися та обговорювали. Зрештою йому судилося закарбуватися у пам’яті людей, що і є вирішальним для кожного митця.

Смерть 

Помер Олександр Мухін у червні 2019 року. Лучанин Лев Фоменко на сторінці у “Фейсбуці” одним із перших повідомив трагічну новину. Численні дописувачі почали висувати свої версії раптової події: одні казали, що бард захворів на туберкульоз, інші – “Муха” помер від раку.

Усі фолловери з жалем відреагували. Лучани назвали барда-волоцюгу справжньою місцевою зіркою: його нерідко зустрічали не тільки на вулицях, але й у громадському транспорті та закладах міста.

Comments

.,.,.,.