Найвідоміші українські актори та режисери родом з Луцька

Україна багата  та відома своїми талантами далеко за межами своїх кордонів. Видатні актори, режисери, музиканти, танцюристи, коміки та багато інших артистів мають українське коріння. Луцьк також може похвалитися великою кількістю видатних особистостей, які народилися, навчалися в школі та творили на Волині, проте більшість з них здобули славу та визнання не на батьківщині, а у столиці і далеко за кордоном. У трьох видатних лучан Олександра Спарицького, Лілію Огієнко-Олів’є та Сергія Михальчука різна доля та свій шлях до успіху, але всіх їх об’єднує рання пристрасть до мистецтва та початок кар’єри у Києві, розповідає “lutsk-trend.in.ua“.

Як композитор Олександр Спаринський підкорював столицю

фото

Відомий український композитор та аранжувальник, а згодом ще й продюсер Олександр Спаринський народився у Луцьку в 1954 році. Проте згодом його сім’я переїхала до столиці, де він і почав свій шлях до музичного Олімпу. Все починалося з дитячої музичної школи №2, а вже у дорослому віці він вирішив обрати музично-педагогічний факультет столичного інституту імені Горького. За роки творчої діяльності він написав музику до 35 кінофільмів, був продюсером декількох колективів та автором популярних пісень. Його твори можна почути навіть у мультфільмі “Літачок Ліп”. Свого часу Олександр Спаринський був удостоєний Certificate of Achievement міжнародного композиторського конкурсу «Unisong», а також інших українських, американських, датських та інших конкурсів. 

Актрису та кінорежисера Лілію Огієнко-Олів’є доля занесла з Києва аж у Париж

фото

Україно-французька акторка, сценаристка та режисер Лілія Огієнко-Олів’є народилася у післявоєнний час у Луцьку. ЇЇ мати займалася наукою та викладанням, а вітчим був інженером. Своє дитинство та юність талановита лучанка також провела у столиці. Любов до мистецтва їй прививала мати, яка регулярно ходила з дівчинкою на концерти класичної музики. Саме тому Лілія Огнієнко вирішила навчатись кінематографії у Москві. Спочатку молода та талановита дівчина пробувала себе у ролі актриси. Її перший досвід зафільмував відомий режисер Андрій Михалков-Кончаловський у картині “Дворянське гніздо”. У 1982 році Огієнко вийшла заміж та переїхала до коханого у Францію. За кордоном вона успішно реалізувалась у ролі режисера та займалась просуванням українського кіно у Франції. 

Всесвітню славу кінооператор з Луцька Сергій Михальчук зміг завоювати у Києві 

фото

Фантастичний сценарій, геніальний режисер та талановиті актори – далеко не все, що потрібно для створення успішного фільму. Неабияку роль у тому, яким буде кінцевий продукт, відіграє якість роботи кінооператорів. Лучанин Сергій Михальчук – один із найталановитіших кінооператорів сучасності. Він народився у 1972 році у самому центрі Волині – у Луцьку. Професію та любов всього свого життя він опанував у Київському театральному інституті імені Карпенка-Карого. До нашого часу він став учасником створення десятків популярних фільмів та працював в Україні, Росії, Польщі, Сирії та багатьох інших країнах. Серед найвідоміших робіт: «Мій зведений брат Франкенштейн»,  «Ілюзія страху», телесеріал “Закон” та багато інших. У 2019 році Сергій Михальчук отримав “Золоту дзиґу” як найкращий оператор-постановник за фільм “Дике поле”, а у 2015 році Срібного ведмедя на Берлінському кінофестивалі за фільм “Під електричними хмарами”.

Comments