Про видатну волинянку Лесю Українку знімуть фільм

Стало відомо, що режисеркою фільму про Лесю Українку стане грузинська композиторка, сценаристка й кінорежисерка Нана Джанелідзе.

Жінка вперше проводитиме зйомки в Україні, – пише lutsk-trend.

 

 «Леся Українка – це не запорошений портрет на шкільній стіні, а жива, пристрасна, ревнива, самовіддана жінка, яка бореться зі смертельною хворобою. Кожну мить, котру їй подарувала доля, вона встигла жадібно прожити, «відчути», щоб відбити у своїй творчості непосильний тягар великого таланту. Я захотіла працювати над цим проектом відразу, як дізналася про його існування, тому що для мене це неймовірно надихаюча історія», – говорить Нана Джанелідзе. 

Робоча назва фільму – «Леся Українка. Узлісся». В кінострічці ми зможемо спостерігати за життям поетеси з самих ранніх її років і до останніх днів. Автори фільму зазначають, що намагатимуться поєднати дві реальності – буденне життя й внутрішній світ Лесі. Тут вони тісно сплітатимуться і яскраво зображатимуть всі повороти її долі.

Олександра Лавренчук працює над сценарієм фільму. До створення картини намагаються якомога активніше залучати експертів з життя і творчості Лесі Українки. Авторкою ідеї фільму й креативним продюсером стала Юлія Синькевич, а співпродюсером – Марія Москаленко.

«Для нас історія про Лесю Українку – дуже особиста. Ми хотіли, щоб її обов’язково екранізувала жінка. Розглядали режисерок з України та Грузії – так як життя Лесі Українки тісно пов’язане з цими двома країнами. Нам потрібен був режисер зі свіжим та неупередженим поглядом – всі ці якості відмінно поєднуються в Нані Джанелидзе. Сценарій надихнув її з перших рядків – зараз ми активно над ним працюємо і вже скоро розпочнемо зйомки тізера», – кажуть продюсери картини Юлія Синькевич і Марія Москаленко. 

Зіграти головну роль у фільмі наважилась українська акторка Дар’я Полуніна. Дівчина вже знялась у трьох короткометражних та одному повнометражному фільмах. Окрім цього, отримала премію кінофестивалю «Spektrum» (Польща) за найкращу акторську роботу у короткометражнії стрічці «Сашка».

Режисери Українки вже назвали Дар’ю «голландським живописом», через її непересічну зовнішність і талант акторства.

Лише нещодавно знімальна група завершила зйомки тизеру для фільму з робочою назвою «Леся Українка. Узлісся». Дар’я там втілила образ Лесі Українки.

Акторка каже, що весь масштаб байопіку про Лесю Українку усвідомила тільки під час зйомок: «До цього образ Лесі був для мене дуже хрестоматійним. Після того, як я почала занурюватись у її життя, мені навіть, стало страшно, від того, якою величною була ця жінка. Адже я – така маленька людина у порівнянні з нею – як я повинна це передати? Чим далі, тим більше я розумію, якою живою, чутливою та величною вона була. Дуже хочеться, щоб про це дізналися усі», – каже акторка.

Comments

.,.,.,.