Ілон Маск запускає космічний інтернет

Усе, що необхідно знати про проект Starlink розповість lutsk.trend, посилаючись на Lenta.ua.

Перші шістдесят із тисячі міні-супутників планує запустити в космос Ілон Маск, виконавчий директор компанії SpaceX, для того, щоби забезпечити глобальне інтернет-покриття. Згідно з фото, які Маск завантажив до соціальної мережі Twitter, супутники містяться в середині носового обтічника ракети-носія Falcon 9, яка має вивести корабель на орбіту.

Супутники всередині носового обтічника ракети-носія Falcon 9

Ці супутники вважаються першими робочими зразками в рамках ініціативи SpaceX Starlink. Дана ініціатива передбачає запуск із майже 12 000 космічних апаратів на низькій навколоземній орбіті. FCC (Федеральна комісія зі зв’язку США) надала дозвіл SpaceX на запуск двох груп супутників для проекту Starlink: перша група нараховуватиме 4409 супутників, а друга — 7518. Остання група працюватиме на більш меншій висоті, ніж перша.

Дозвіл від Федеральної комісії даний з умовою, що компанія під керівництвом Маска запустить половину таких супутників протягом шести років.

На сьогодні, як стало відомо, SpaceX запустили на орбіту два тестових супутника — TinTin A та TinTin B. За словами Ілона Маска та інвесторів компанії тестові супутники показали досить непоганий результат, хоча були розміщені на більш низькій орбіті.

Також, Маск розповів, що перші 60 супутників відрізняються від апаратів TinTin, та саме вони будуть використані в кінцевому рахунку.

Минулого тижня, Гвін Шотвелл, операційний директор та президент SpaceX, розповіла про те, що не всі супутники, на даний час, повнофункціональні. Хоч вони й отримують антени для зв’язку із Землею та властивість маневрувати в космосі, апарати не мають змоги підтримувати зв’язок між собою на орбіті.

Компанія SpaceX одна з багатьох, яка намагається запустити групу супутників у космос для глобального інтернет-покриття. Серед таких компаній: Amazon, OneWeb, Telesat i LeoSat. Перші шість супутників, у лютому цього року, запустили компанія OneWeb.

Comments