Як “VISCULA” поєднали рок-н-рол та фанк

 

Україна, Китай, Америка та Великобританія – це країни в яких шукали себе та підкорювали велику сцену музиканти з гурту “VISCULA”. Вперше про луцький колектив стало відомо у 2002 році. Фішкою українських музикантів стало поєднання модних та сучасних напрямів: фанку та рок-н-ролу. Далі розкажемо про те, як лучанин Віталій Малишко зумів не лише декілька разів починати все спочатку у новій країні, але і завоювати нагороду Мистецької ради Англії. Далі на lutsk-trend.

Зародження колективу та перші гастролі

7

Луцький колектив “VISCULA” було засновано у 2002 році і, як показує історія, він був приречений на успіх. За перші шість років існування та розкрутки в Україні “VISCULA” об’їхали з концертами  понад сто міст України та Польщі. Більшість виступів проходили у клубах, адже музика колективу дуже полюбилася молоді, тож прихильники були ладні до ранку танцювати під оригінальні мелодії  та пісні гурту. Також молодий волинський колектив почали запрошувати на популярні та масштабні українські музичні фестивалі, серед них “Рок-Південь” у Миколаєві, “Музичний острів”, “We play together” та інші. Паралельно музиканти розвивались за кордоном та посилювали співпрацю з польськими колективами. Запис спільних композицій завершився створенням спліт-диску у тандемі з польськими гуртами «Etanis» та «Scrausa Bestia». 

На цьому засновник та гітарист гурту Віталій Малишко вирішив не зупинятися, тож в цей же період слухачів порадували вдалою музичною колаборацією зі співачкою Самантою із Латвії. Пізніше лучани акомпанували бард-співачці Claudia та польській реп-банді «Soloprojekt». 

Український період творчості можна вважати надзвичайно успішним для колективу  “VISCULA”, адже їх пісні активно крутили на радіо, а журналісти охоче брали у виконавців інтерв’ю та популяризували їх творчість, поки у 2008 році група не пішла у відпустку через творчу кризу. 

Запис першого міні-альбому та “китайський період” гурту

ш

Творча криза лучан затягнулася аж на 3 роки, зате після тривалого мовчання стався черговий прорив. У 2012 році “VISCULA” стає квартетом. До гітариста Віталія Малишко, барабанщика Остапа Сухоцького та вокаліста Назара Вальчука приєднується бас-гутарис Артем Хомич. Того ж року гурт записав свій перший ЕР під назвою “Завжди молодий”. У 2013 році доля звела лучан з гітаристом гурту “Бумбокс” Андрієм Самойло. Він починає всіляко допомагати колегам по цеху. Розвитку творчості сприяє участь у фестивалях “Рок січ”, “Тарас Бульба”, “Володимир” та інші. Визнання професіоналів лучани досягли, коли представляли Волинь на престижному музичному конкурсі “Червона Рута”. Тоді музиканти завоювали перемогу в двох номінаціях «Поп-музика» та «Інша музика». 

У 2015-16 роках лучани вирішили кардинально змінити своє життя та переїхали до Китаю. Щасливчики по життю лише посилили свої позиції у музичному світі та записали EP «When i go to find you». Тоді ж до запису було залучено філіппінських музикантів, а в ролі саунд-продюсера виступив Ivan Guy Zerna.

Підкорення Американського та Британського музичного Олімпу

В черговий раз змінити все та вирушити на пошуки пригод засновник гурту вирішив у 2017 році. Віталій Малишко успішно пройшов кастинг та підписав контракт британським гуртом Blue Note на пів року. Талановитий гітарист разом із британцями об’їхав з шоу 12 країн Північної та Південної Америки. Після завершення контракту Малишко у Лондоні зібрав ще один склад  “VISCULA”, яким колектив виступає і до сьогодні. Засвітившись на декількох концертах гурт помічають і музиканти підписали контракт з лейблом The Animal Farm Music. У кінці 2019 року беззмінний лідер «VISCULA» Віталій Малишко нагороджується Мистецькою Радою Англії візою визначного таланту. 

Comments

.,.,.,.