Історія Луцького лялькового театру

Волинський академічний обласний театр ляльок – це абсолютно унікальна установа не лише у місті, але в області, адже ляльковий театр у Луцьку є єдиним професійним дитячим театром у всій Волинській області. Сучасний ляльковий театр у Луцьку регулярно тішить місцевих жителів виставами та виставками. Однак ще минулого століття у Луцьку навіть не чули про ляльковий театр, пише lutsk-trend.in.ua.

У нашій статті ми розповімо історію та найцікавіші факти про Волинський академічний обласний театр ляльок.

Історичні відомості 

Сучасний Волинський академічний обласний театр ляльок знаходиться у приміщенні одного з перших кінотеатрів Луцька «Одеон», який заснували ще у царські часи. 

Уже в період Першої світової війни у Луцьку почали активно з’являтися кінотеатри, які практично нічим не відрізнялися від звичних електротеатрів. З кінця 1920 років Луцькі кінотеатри почали модернізовуватись, а в прокаті з’явилися повноцінні стрічки зі звуком та якісною картинкою. 

У приміщенні сучасного Волинського академічноно обласного театру ляльок у 1920 роках влада Другої Речі Посполитої прийняла рішення створити міський кінотеатр. За добудову приміщення взявся видатний польський архітектор Казимир Школьницький. Уже 10 травня 1925 року у Луцьку урочисто відкрили новий Міський кінотеатр, який був одним із найкращих у місті та найпопулярніший серед місцевих жителів.

Паралельно у 1924 році Луцька влада заснувала Міський театр імені Юліуша Словацького. Однак він не мав окремого приміщення, тому Луцький магістрат вирішив базувати його у міському кінотеатрі. Однак театр не довго функціонував через брак фінансів.

Історія Волинського академічного обласного театру ляльок розпочинається після Другої світової війни. Спочатку там розмістили драматичний театр (у 1970 році він переїхав у нове приміщення, що на Театральному майдані). Власне у цей період і створили перший обласний театр ляльок у Луцьку, який з цього часу не припиняв свого функціонування.

Приміщення Волинського академічного обласного театру ляльок побудували у 1890 році. Своє функціонування він розпочав у 1975 році. Саме в цьому році старе приміщення лялькового театру перебудували у нове зі скла та бетону. Модернізований академічний обласний театр Луцька безупинно запрошує відвідувачів у свої стіни побачити найвидатніші роботи талановитих місцевих та іноземних акторів.

Уже з 1993 року Театр під егідою УНІМА почав проводити на постійній основі сезонний фестиваль у фольклорному стилі «Різдвяна містерія», який вважається одним із найвизначніших. Фестиваль у театрі ляльок у Луцьку сприяв розвитку та популяризації українського вертепу.

Волинський академічний обласний театр ляльок отримав статус академічного 18 липня 2008 року.

Сучасний Луцький театр ляльок розташований на вулиці Богдана Хмельницького, 18. Його наставником та художнім керівником є заслужений діяч мистецтв України Данило Поштарук.

Волинський академічний обласний театр ляльок став чудовим місцем розвитку сучасних акторів. Зокрема свою кар’єру там розпочав відомий український артист Петро Вескляров, який більше відомий українцям як дідо Панас із вечірньої казки на каналі УТ-1.

Репертуар театру 

Волинський академічний обласний театр ляльок має широкий репертуар, який складається з українських та іноземних казок, дитячої творчості, адаптації драматургії та літератури. Театр реалізовує найскладніші постановки в історії драматургії, серед яких «Фауст» Гете, «Камінний господар» видатної Лесі Українки. Режисерами постановок є відомі українські та іноземні діячі, які внесли величезний вклад у розвиток театру ляльок у Луцьку.

Фото: сторінка театру у Фейсбук

Comments

.,.,.,.