Фільм про Волинь «Волинь. Про любов у нелюдські часи» польського виробництва ще перед його виходом викликав неоднозначні відгуки та скандали. Фільм побачив світ у 2016 році і з цього періоду навкруги нього вирує безліч непорозумінь, пише lutsk-trend.in.ua.
Сюжет фільму
Фільм «Волинь. Про любов у нелюдські часи» – це історія однієї з найтрагічніших сторінок в історії України та Польщі. Головна героїня стрічки – сімнадцятирічна Зоса Ґловацька з села, в якому проживають поляки, українці та євреї. Зося Ґловацька закохалась в Петра – корінного українця, але за типовим розвитком подій, батько дівчини видає її заміж за заможного та значно старшого солтиса Мацєя Скибу.
Уже після весілля Зося залишилась з двома дітьми, а її чоловік пішов ра війну. Після повернення в село, Мацей переховується від українських націоналістів.
Коли Червона армія захоплює Волинь, деякі жителі села привітали їх хлібом та сіллю. Мацея Скибу заслали, а його жінка залишилась сама з двома дітьми. Життя в умовах війни було нестерпним для молодої Зосі.
У 1941 році територію Східної Польщі окупували німці, і більшість населення у фільмі так само їх вітала, як і червоноармійців. Через це у Польщі розпочалися етнічні чистки. Нацисти вбивали євреїв, українці – поляків і навпаки. Головна героїня була свідком всіх жорстоких вбивств. Попри жорстокість та тортури, серед героїв фільму були і ті, які рятували людей, однак це не прикриває кривавості тогочасних подій.
Реальні події фільму
Фільм «Волинь. Про любов у нелюдські часи» викликав низку суперечок через деякі недостовірні історичні події та факти, які втілені в сюжеті. Багато сцен, як, наприклад, освячення ножів, були розкритиковані польськиии та українськими істориками. Однак у фільмі є низка епізодів, які відповідають історичним подіям: вбивство поета та офіцера Армії Крайової Зигмунда Румеля та страта вірян у костелі. Саме тому фільм викликав неоднозначні реакції глядачів та критиків як і з Польщі, так і з України.
Найгучніші скандали

Реакція в Україні на вихід фільму «Волинь. Про любов у нелюдські часи» була обурливою та скандальною, адже ця подія могла стати причиною виникнення прірви та непорозумінь між двома країнами-сусідами.
Ще у ході проєкту декілька українських акторів, які отримали запрошення грати у стрічці, після ознайомлення зі сюжетом та своїми ролями, відмовилися брати участь у фільмі. Багато українських акторів зізналися на інтерв’ю, що фільм був справжньою школою ненависті двадцять першого століття.
Видатний український письменник Андрій Любка неодноразово відзначав, що після прем’єри фільму «Волинь. Про любов у нелюдські часи» стосунки між Польщею та Україною ризикують відкотитися на десятки років назад. Юрій Андрухович, у свою чергу повідомив, що вихід фільму найкраще передають слова Тадеуша Залеського «Фільм „Волинь“ уб’є pojednanie, якого не було ніколи». Однак, наприклад, Надія Савченко позитивно відреагувала на вихід фільму.
Найбільшого обурення викликало те, що у фільмі знялися українські актори. Зокрема скандал вирував над акторами Тернопільського драматичного театру імені Тараса Шевченка, які зіграли головні ролі стрічки. Участь у стрічці українських акторів могла зумовити низька зарплата.
Показ фільму, який був запланований на 18 жовтня 2016 року, у Польськоиу Інституті у Києві було скасовано за рекомендацією МЗС України. За словами багатьох активістів та громадських і політичних діячів, показ фільму «Волинь. Про любов у нелюдські часи» в Україні міг викликати низку протестів, суперечок та скандалів, які мали б негативний вплив на розвиток україно-польських стосунків.