Перлина українського кінематографу – Борис Ревенко

Значний вклад у розвиток українського кінематографу вніс видатний кінорежисер та оператор Борис Ревенко. Хоч і Борис Ревенко не корінний волинянин, але значну частину свого життя він створював свої шедеври власне на Волині. У нашій на lutsk-trend.in.ua статті ми розповімо про життя та творчість видатного українського режисера, який змінив національний кінематограф.

Шлях до кінематографу 

Борис Павлович Ревенко народився 25 квітня 1937 року у селі Журжинці, що у Черкаській області. Власне там він провів своє дитинство та підліткові роки. Про своє призначення Борис Ревенко знав ще у дитинстві: він змалечку цікавився фільмами, любив досліджувати їх та створювати. Саме тому Борис Ревенко вступив у Ростовський кінематографічний технікум, де завершив навчання у 1956 році. Проте успішна кар’єра режисера була доволі складним шляхом для Ревенка: після закінчення навчання він розпочав працювати наладчиком верстатів у заводі «Россільмаш». 

Довгий час робота режисером була заповітною мрією Бориса Ревенка. Після роботи на заводі він вступив у лави армії. Згодом його відправили на Далекий Схід, де він отримав посаду інженера на одному з військових заводів.

Більше десяти років Борис Ревенко працював машиністом у антарктичній китобійній флотилії. Лише через низки років тяжкої праці майбутньому режисеру вдалося здійснити свою мрію. У 1962 році він самостійно організував та відкрив фото-кіноклуб «Антарктика». Паралельно Ревенко працював у сфері журналістики: його публікували у багатьох тогочасних союзних газетах та окремих регіональних виданнях.

Згодом Борис Ревенко (з 1970 по 1972 рік) відвідував курси режисерів-операторів у Владивостоці.

Із Луцьком життя Ревенка пов’язала зміна місця роботи: у 1974 році він став очільником аматорського фото-кіномистецтва обласного Будинку народної творчості в обласному центрі Волинської області.

Життя у Луцьку

Борис Ревенко обійняв посаду режисера народної аматорської кіностудії «Волинь» у Луцьку у 1975 році. Відомо, що до 1991 року Борис Ревенко організував більше двадцяти п’яти обласних конкурсів аматорських фільмів, чотири всеукраїнських та навіть один всесоюзний.

Через вісім років Борис Ревенко став очільником Волинського осередку Національної спілки краєзнавців України. А ще чеоез два, у 2001 році, Ревенко заснував музей Волинського кінематографу та мистецтва фотографії. Колекція музею складалась майже з п’яти тисяч унікальних експонатів.

Однією з найвідоміших робіт на Волині під керівництвом Бориса Ревенка є кінострічка «Ранок з Тіффані» у 2011 році. Її створила народна аматорська кіностудія «Волинь».

Вклад Бориса Ревенка у розвиток кіноіндустрії 

Ім‘я видатного Бориса Ревенка тісно та невід’ємно пов’язана з найвизначнішими подіями в становленні та розвитку кіноіндустрії в Україні. Колеги, яким довелося співпрацювати з режисером, відгукуються про його талант та невичерпну творчість. За їх словами, Борис Ревенко мав унікальні здібності постійно вдосконалювати свої знання та навики. Практично все своє життя у Луцьку він був ініціатором та творцем багатьох унікальних проектів, фільклорних, етнічних, екологічних фестивалів (деякі з них були першими в Україні). 

Борис Ревенко створив більше трьохсот кінострічок, п’ятдесят із яких були лауреатами республіканських, всесоюзних та міжнародних конкурсів. Його мистецька спадщина – унікальна та неповторна, він зумів вивести український кінематограф на зовсім інший рівень та представив його на світовій арені.

Окрім цього, Борис Ревенко – автор репортажів та розповідей про природу та принади регіону, в якому він проживав. Внесок Бориса Ревенка у розвиток української культури безцінний: він змінив національне кіномистецтво назавжди.

Comments

.,.,.,.