Містичний метал: все про волинський гурт “MOTANKA”

 

Колоритні, містичні, незаурядні, трендові, автентичні – все це епітети, якими можна охарактеризувати відомий волинський гурт “MOTANKA”. Лише за декілька років свого існування луцькі музиканти змогли завоювати серця десятків тисяч меломанів в Україні, Європі та по всьому світу. Яскравим підтвердженням цього є друга премія, яку гурт завоював на найбільшому фестивалі важкого металу Wacken Open Air у Німеччині в 2018 році, пише lutsk-trend.in.ua. Далі розкажемо по-порядку з чого починали волинські музиканти та як досягли всесвітньої популярності та визнання. 

Все почалось з любові до музики

1

Головний секрет успіху будь-якого артиста, а метал-гурту в першу чергу, – це пристрасть до музики та готовність на повну віддатися улюбленій справі. Саме так сталося і з звичайними луцькими хлопцями Віктором Жалніним, Анатолієм Жалніним, Сергієм Ходорчуком та Дмитром Дяченко, які у 2015 році вирішили створити власний гурт та назвати його “MOTANKA”.

Назва “MOTANKA” була не випадковою, адже крім пристрасті до важкого металу у музикантів завжди була глибока повага та любов до природи, історії українського народу та стародавніх інструментів. Тож один із символів української культури, лялька мотанка, і надихнула їх назвати курт саме так. Напрямок музики, яку виконують артисти не схожий ні на що в світі, вони називають свою творчість містичним металом. Людина, яка хоча б раз почує, як лучани вдало поєднують сучасну електроніку, цимбали, окарин, важку музику та народні мотиви, закохається в творчість гурту “MOTANKA” з першої ноти. 

Як розвивалась кар’єра містичних металістів із Волині

2

Формування музичного смаку та індивідуального стилю волинських музикантів почалось задовго до створення гурту “MOTANKA”. За п’ять років до цього хлопці емігрували до Німеччини та планували заробляти собі на життя за кордоном, виконуючи хрестоматійний метал у Берліні. Проте з часом їм почало бракувати барв та різноманітності звучання. До того ж музиканти сумували за батьківщиною, тож вирішили використати у своїй творчості українські мотиви, але не поверхові. Вони “копнули” далі та закохалися у язичницький колорит. Це поєднання було чимось більшим, емоційним та яскраво забарвленим, ніж просто додавання фольклору. Тож нові рифи від гурту “MOTANKA” припали до душі поціновувачам важкої музики. 

За кордоном музиканти часто виступали у парках та на вулицях, намагались самостійно продавати свої диски та шукали зв’язки, щоб підписати вигідний контракт з відомим лейблом та почати дорослу музичну кар’єру. Проте їм це не зовсім вдавалося, адже шахраїв та наркоторговців, які видавали себе за агентів, вистачало. 

Перемога волинян на Wacken Metal Battle 

3

Рішення повернутися в Україну та спробувати шукати шляхи для просування на батьківщині стало для гурту “MOTANKA” одним із вирішальних. Поки музиканти їздили по закордону і намагались заробити гроші, справжнім поштовхом для їх кар’єри стала поїздка на Wacken Metal Battle 2018. Під час відбору в Україні журі з упевненістю сказало, що вони 100% переможці, але організатори конкурсу у Німеччині не ризикнули обирати неформатних виконавців у якості володарів першої премії, тож “MOTANKA” завоювали друге місце. У 2018 році перемогу здобув гурт з Китаю, бо журі Wacken Metal Battle  вважало українців не форматом. Тим не менш, з 28 гуртів, що виступали, українські містичні металісти дуже виділялися. Саме з цієї перемоги і почалась успішна кар’єра волинських виконавців. 

Підписання контракту з лейблом Napalm Records

4

У суспільстві вважається, що музиканти – люди, які піддаються емоціям, а їх успіх залежить лише від таланту, але це не зовсім так. Творчим особистостям необхідно бути ще й дуже поміркованими, особливо під час вибору продюсерської компанії, яка візьметься за їх розкрутку. Під час життя та роботи у Німеччині до українських металістів надходило чимало пропозицій про співпрацю. Проте далеко не всі компанії дійсно планували займатися розвитком гурту. Більшість просто замилювала очі талановитим співакам та музикантам, демонструвала їм дорогі авто та апартаменти, але по факту не займалась навіть тими гуртами, які підписали раніше. 

Віктор та Анатолій Жалнін в інтерв’ю журналістам неодноразово розповідали про те, що ледь не потрапили у таку халепу, але вчасно перевірили інформацію про лейбл та уникли неприємностей. 

Підписання контракту з лейблом Napalm Records почалося зі спілкування з одним із букінг-агентств, яке запропонувало організовувати для волинського гурту концерти у Європі. Далі були переговори, узгодження умов контракту та можливий зрив угоди. Причиной всьому став випуск треку “Босими ніжками”, який у Napalm Records розцінили, як відмову від контракту. Проте непорозуміння вдалось вирішити і всі документи було підписано того ж дня. Музиканти задоволені цією співпрацею, адже можуть випускати 80% альбому з піснями українською. 

Альбом “Motanka”

5

У 2019 році відомий волинський гурт випустив свій перший альбом “Motanka”. Як і обіцяли виконавці, більшість треків виконані українською мовою. На відміну від більшості сучасних артистів, для волинян було надзвичайно важливим автентичне звучання, тож композиції записували на плівку у Берліні. При цьому все робилось з одного дубля. Це робить музику гурту “MOTANKA” дуже живою, щирою та справжньою. 

Оформленням альбому займався дизайнер із США, який співпрацював з зірками найвищого рангу – Мадонною та 2Рас. Від запропонованого лейблом дизайнера, який планував перетворити все на класичний метал стиль, гурт відмовився.  В кінцевому варіанті до диску додавалась українська лялька-мотанка, яка стала невід’ємною частиною та символом єднання з українським корінням. 

Нині волинський гурт може похвалитися не лише унікальним альбомом, але і двома відеороботами “Верба” та “Ой ти моя земле”. Музиканти продовжують творити та розвивати унікальний напрямок музики – містичний метал. На даний момент вони є найуспішнішими, разом із гуртом “Онука”, виконавцями язичницького фольклору в Україні. 

Comments

.,.,.,.