Як вчити англійську якщо немає часу

Відсутність часу на навчання – не завжди мінус. Іноді це “підстьобує” і мотивує на досягнення своєї мети будь-яким способом. Тому якщо ви дуже хочете вивчити англійську (https://nyschool.org.ua/), але часу не вистачає, не варто впадати у відчай. У даній статті ми зібрали кілька корисних порад, які допоможуть освоїти мову тим, у кого дуже щільний графік.

Використовуємо особисту мотивацію, щоб вивчити мову

Якщо ви читаєте цей матеріал, то це означає, що ви вирішили почати вивчати англійську мову не від надлишку вільного часу. Що мотивувало вас? Саме про це і потрібно згадувати кожен раз, коли ви будете слухати черговий аудіозапис іноземною по дорозі на роботу.

Можливо, англійська потрібна вам для переїзду в іншу країну, подорожі або для зміни місця роботи. Сформулюйте свою мету яскравим слоганом, напишіть на папері і повісьте в рамочці на стіну. Нехай вона нагадує вам про те, для чого ви почали вчити мову.

Як вчити англійську якщо немає часу

Знаєте, що таке тайм-менеджмент? Перш за все потрібно проаналізувати, на що витрачається ваш час. Спробуйте провести невеличкий експеримент: протягом тижня ведіть щоденник, куди будете записувати всі свої дії і кількість часу, який на них йде. Для зручності можна використовувати спеціальний додаток для смартфона. По завершенні експерименту швидше за все з’ясується, що від години до двох на добу ви витрачаєте на соціальні мережі або телефонні розмови. Адже цей дорогоцінний час можна використовувати для регулярних занять англійською мовою. І пам’ятайте: чим більше ви зайняті, тим більше встигаєте.

Коли час знайдено, слід подумати над тим, як продуктивно його використовувати. Для цього потрібно мати чіткий план дій. Складіть графік. Якщо ви хочете записатися на курси з англійської мови або піти до репетитора, на основі проаналізованих даних подумайте, чи можна перебудувати свій розклад так, щоб графік занять влаштовував і вас, і педагога.

Якщо ж ви не плануєте займатися з викладачем, самостійно продумайте програму з вивчення мови і вирішіть для себе, скільки часу ви готові витрачати на англійську щодня. Нехай це будуть 30 хвилин в день, але навіть в такому випадку вивчити іноземну реально. Приступаючи до заняття, ви вже повинні знати, скільки можете вивчити за відведену кількість часу.

Знаходьте альтернативні джерела інформації для вивчення мови

Якщо у вас критично мало часу на вивчення мови, поєднуйте приємне з корисним. Кращий відпочинок – це зміна діяльності, а тому перетворюйте хобі в уроки англійської. Вивченням однієї теорії обмежуватися не можна, а практикуватися, коли у вас не вистачає часу, можна, в буквальному сенсі, прямо на ходу.

Дивіться улюблені фільми англійською

Дивіться фільми і серіали англійською з російськими субтитрами. Перший час буде незвично, але ми ж пам’ятаємо про мотивацію, чи не так? Це хороший спосіб “вловити” правильну інтонацію і вимову і надалі застосовувати отриману інформацію на практиці. Ви зможете поліпшити свої розмовні навички. Більш того, діалоги у фільмах рідко завантажені громіздкими граматичними конструкціями, які не використовуються іноземцями в повсякденній мові, а тому якщо вам потрібно вивчити англійську легко і швидко, це відмінний варіант.

Якщо англійська потрібна вам для роботи, шукайте відео та документальні фільми англійською на цікаву для вас тематику, де буде використовуватися відповідна термінологія.

Читайте іноземну літературу в оригіналі

Сподобалася ідея з фільмами? Те ж саме і з літературою. Це можуть як бути художні твори, так і публіцистичні. Зорова пам’ять допоможе вам збагатити свій словниковий запас. Але якщо у випадку з відео тренується розмовна мова, то тут – правильна, літературна. Ви автоматично будете запам’ятовувати, як будуються речення в англійській мові і на інтуїтивному рівні будете робити менше помилок як в усній, так і в письмовій мові.

Слухайте аудіокниги на англійській мові

Максимально задійте свій час. Аудіокниги тренують сприйняття іноземної мови на слух, плюс їх можна слухати по дорозі на роботу і назад, під час приготування вечері, в машині і т.д. Нехай ви не відразу почнете розуміти кожне вимовлене слово, зате будете звикати до вимови і інтонації.

Робіть переклад англійських пісень

Напевно у вас є улюблені іноземні музичні групи, які постійно грають у вас в навушниках. Знайдіть в мережі переклад їхніх пісень, постарайтеся запам’ятати і подумки співвідносити з оригінальним текстом кожного разу, коли будете слухати композиції знову. Це допоможе вам навчитися саме розуміти те, що ви слухаєте.

Знайдіть собі друга-іноземця по листуванню

Свою любов до соцмереж можна перетворити в безкоштовні уроки англійської. Що може бути краще, ніж вчити мову у його носія? Почніть з листування. Обговорювати можна все, що завгодно: від їжі до улюбленого стилю живопису. На перших порах нову для себе лексику можна переводити за допомогою онлайн-перекладачів, а потім просити співрозмовника пояснювати слова за допомогою відомих синонімів. Потім, коли будете почувати себе впевненіше, спробуйте зв’язатися по відеозв’язку і спілкуватися усно. Іноземний співрозмовник буде виправляти вас по ходу бесіди.

Проговаривайте свої дії англійською

Як краще вивчити англійську, коли у вас зовсім немає часу, як не по такій методиці. Подумки промовляти все, що ви робите, що бачите. Намагайтеся поширювати ці пропозиції визначеннями, обставинами, доповненнями, зворотами. Так ви привчите себе до того, щоб не використовувати в мові тільки односкладові конструкції.

Нехай всі перераховані вище рекомендації нададуть вам значну допомогу у вивченні мови. Використовуйте свій час правильно!

Comments