Цікаві факти про нову українську стрічку «Крути 1918»

29 січня, у День пам’яті героїв-студентів, які загинули у бою під Крутами, відбувся допрем’єрний показ історичного фільму, який присвячений цій трагічній події та має назву «Крути 1918». Адже, саме учора була річниця трагедії, а саме – 101 рік з моменту загибелі героїв-студентів.  Про це розповідає lutsk-trend, з посиланням на 24LIFESTYLE.

Зазначають, що прем’єру фільму багато разів переносили й врешті вона відбулась учора, 29 січня, у день 101 річниці бою під Крутами.

Нагадаємо, що сумнозвісний, історичний бій біля села Крути в Ніжинському районі Чернігівської області відбувся наприкінці січня 1918 року. Бій відбувався близько 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та декількома сотнями київських курсантів і козаків “Вільного козацтва”. Бій під Крутами став важливою ланкою перебігу подій Української революції, адже здебільшого українське студентство змогло затримати ворога за 130 кілометрів від Києва. Саме в цей час українська делегація укладала Берестейський мирний договір, що врятував українську державність.

До слова, головний бій, який відбувався на Чернігівщині, відзняли поблизу Черкащини.

Зокрема, Костянтин Коновалов, головний сценарист фільму розповів, що задум про фільм на відповідну тематику виник у нього ще 10 років тому. Тому, до його створення від підійшов якомога ретельно. Зазначає, що детально вивчав мемуари Оверка Гончаренка – командира, який на власні очі бачив увесь перебіг подій бою під Крутами та зміг описати його.

Головний герой стрічки Євген Ламах розповів, що найважчим було те, що більшість сцен відбувались на вулиці, при мінусовій температурі. Тому, були моменти, коли актор навіть не відчував власного тіла.

Повідомляють, що у широкий прокат фільм «Крути 1918» вийде 7 лютого 2019 року.

Comments

.,.,.,.