Факти, які спеціально вигадали для серіалу "Чорнобиль"

Докладніше про вигадані факти із серіалу «Чорнобиль» розповість lutsk.trend з посиланням на Главред.

З дня прем’єри міні-серіалу «Чорнобиль» не минуло й місяця, а він став першим у списку серіалів усіх часів, обігнавши «Пуститися берега» («Breaking Bad» - 5 місце) та «Гра престолів» («Game of Thrones» - 6 місце). Проте, уже з першої серії знавці подій, які відбулися на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року, помітили такі вигадані факти:

Оголені шахтарі

У третьому епізоді глядачі спостерігали за оголеними шахтарями з Тули, які цілодобово працювали створюючи охолоджувальну «подушку» під реактором. Насправді, робітники були одягнені в білий спецодяг: шапочка, куртка, штани та респіратор.

Шахтарі з Тули

Уляна Хомюк

У серіалі глядачів знайомлять з Уляною Хомюк — фізик-ядерник із Мінська, яка виявила радіацію та дізнавшись самостійно про аварію на ЧАЕС починає виправляти план Легасова. Насправді, у команді ліквідаторів були лише чоловіки.

Уляна Хомюк

Бункер

Для більшого драматизму в серіалі сценаристи вигадали бункер станції, у якому чиновники просиділи весь час через те, що відмовлялися вірити в рівень радіації, який зашкалював.

Негативний образ Дятлова

Анатолія Дятлова вирішили показати як негативного героя, мовляв, він відправив на вірну смерть молодих робітників та взагалі відмовився прийняти факт аварії. Насправді, Дятлов не ховався ніде, самостійно двічі обійшов реактор та намагався зупинити стажерів, які пішли власноруч опускати стрижені в зону реактора, проте було пізно — хлопці отримали смертельну дозу радіації. Цими стажерами були Віктор Проскуряков та Олександр Кудрявцев.

Під дулом автомату на даху реактора

В одному з епізодів «Чорнобиля» Анатолія Ситнікова під дулом автомату змусили вийти на дах реактора, щоб оцінити збитки. Насправді, заступник головного інженера з експлуатації першої черги піднявся на дах добровільно, адже іншого способу побачити стан реактора було неможливо.

Похорон

На ділі кожного померлого ховали окремо та одразу після смерті. Також, сам процес похорону відбувався у такий спосіб: тіло загортали в плівку, клали в дерев’яну труну, потім — до цинкової труни, а не свинцевою та заливали бетоном не на очах у родичів.

Гелікоптер, який впав у реактор

Падіння гелікоптера датоване в серіалі квітнем місяцем 1986 року, але, насправді, він розбився через півроку після вибуху на ЧАЕС — зачепившись за баштовий кран, впав у реактор та загорівся.

Загиблі водолази

У серіалі трьом водолазам, які по груди занурились у воду, пророкували жити тиждень після отриманої високої дози радіації. Проте, на ділі, ці водолази — інженери атомної станції: Борис Баранов, Олексій Ананенко та Валерій Беспалов. Рівень води, насправді, був до колін, а отриманий рівень радіації був низький. Баранов помер у 2005 році, Ананенко декілька років тому постраждав від машини, яка його збила та через декілька місяців помер, а Беспалов досі живий та проживає в місті Київ.

Жителі Прип’яті на мосту одразу після вибуху

Містяни, які прокинулися від шуму та світла, пішли на міст цілими сім’ями споглядати на заграву від реактора. Насправді, від вибуху ніхто не прокинувся, а про трагедію дізналися наступного дня.

Ніч катастрофи

Валерій Легасов

У першій серії показали події дворічної давнини — самогубство Легасова. Академік загинув саме так, проте причиною стало не почуття провини, а низка обставин, які трапилися після аварії: він не отримав Зірку Героя соцпраці та піддався пресингу зі сторони колег. Уперше Легасов спробував покінчити життя самогубством восени 1987 року під час перебування в лікарні — він наковтався снодійного. Проте, лікарі вчасно забили на сполох та промили йому шлунок. А вже 27 квітня 1988 року, радянського академіка повішеним знайшов син, який на той момент проживав у квартирі з батьками.

Загиблі працівники станції

Під час аварії, насправді, загинули два працівники: Валерій Ходемчук (старший оператор головних циркулярних насосів реакторного цеху No 2) — загинув у момент вибуху, його тіло так і не знайшли, та Володимир Шашенок (інженер-налагодник системи автоматики) — помер від перелому хребта та численних травм, які отримав під час аварії.

Перші ліквідатори аварії на ЧАЕС

Пожежний зі шматком графіту

Епізод у першій серії про пожежного, який піднімає шматок графіту, а згодом несамовито кричав від болю через те, що з його рук злазила шкіра насправді був. Лише замість графіту пожежний узяв до рук залізяку, яка пробила колесо пожежної машини. Такого роду опіки з’являються на 1–3 добу після контакту з радіоактивним предметом.

Пожежні-ліквідатори

Генерал Пікалов

У серіалі 26 квітня генерал Пікалов героїчно прибуває до атомної станції у вантажівці, яка обшита свинцем для того, щоби виміряти рівень радіації. Насправді, Володимир Карпович прибув наступного дня, а радіацію виміряли спеціальні броньовані розвідувально-дозорні машини радіаційно-хімічних військ.

Про стереотипи

У перших серіях тричі показали як герої п’ють горілку: заступник голови білоруського партійного комітету посеред білого дня у власному кабінеті спокійно п’є горілку; жителі Прип’яті на мосту в ніч трагедії та Валерій Легасов, який чарками, одна за одною, випиває в барі.

КДБ, яке вважають всюдисущим та дуже жорстоким, постійно переслідували та пересувалися по станції з автоматниками.

Також, цікавим «кіноляпом» виявився пам’ятник ліквідаторам Чорнобильської аварії на АЕС. Його добре помітно під час перегляду четвертої серії серіалу «Чорнобиль». До того, бібліотеку Вернадського, яка знаходиться в Києві представили як московську центральну бібліотеку.

Нагадаємо, телеканал 1+1 вже незабаром покаже культовий серіал «Чорнобиль» українській аудиторії.

Міні-серіал від НВО (відома американська телевізійна студія) розповідає про аварію на Чорнобильській АЕС, мужніх ліквідаторів та жахливі наслідки цієї катастрофи. У головних ролях: Емілі Вотсон (Уляна Хомюк), Джаред Гарріс (Валерій Легасов) та Стеллан Скашгорд (Борис Щербина).

Прем’єра фінальної п’ятої серії відбулася 3 червня.

Comments