Расистський скандал навколо “Чорнобиля”: знайдений чорношкірий ліквідатор

Після виходу серіалу “Чорнобиль” від HBO на нього посипалися схвальні відгуки та високі оцінки експертів. Та 1 червня, незадовго до виходу останньої серії, британська сценаристка Карла Марі Світ на своїй сторінці у мережі Twitter розкритикувала серіал за відсутність у ньому темношкірих акторів. Спочатку твіт дівчини сприйняли з обуренням на недоречність таких ліквідаторів, проте, згодом з’ясувалося, що вони все ж таки були на ЧАЕС. Далі про це розповідає lutsk-trend з посиланням на theБабель та ПРЯМИЙ

У своєму мікроблозі Світ зауважила, що є досить таки багато чудових чорношкірих акторів, які могли б зіграти у серіалі. Відтак, вона висловила розчарування у творцях серіалу, які наче не помічають таких людей. Через деякий час після звинувачення сценаристка видалила твіт та зробила сторінку приватно, ймовірно через бурхливу реакцію дописувачів у коментарях.

Після такого скандалу українському журналісту Євгенію Спіріну все ж вдалося розшукати темношкірого ліквідатора. Його звати Ігор Хіряк, нині чоловік мешкає в Череповці.

Спірін зазначає, що Хіряк у 1985 році був призваним на строкову службу та потрапив до об’єднання інженерних військ України, яке базувалося у столиці. Саме солдати частини №75110, у якій служив Ігор, більш ніж півроку ліквідували наслідки аварії на ЧАЕС.

Ігор Хіряк з товаришами по службі

В день Чорнобильської катастрофи генерал-полковник частини Осипов дав наказ щодо зведення понтонного мосту через річку Прип’ять, за допомогою якого й проходила евакуація місцевих жителів. Хлопців озброївшись лише протигазами виїхали на місце, що знаходилось за 4 км від АЕС. 

Після того, за “зразкове виконання обов’язку перед Батьківщиною” темношкірого ліквідатора нагородили грамотою. 

грамота ліквідатора

Нагадаємо, що нещодавно ми розповідали у яких містах та країнах проходили зйомки серіалу “Чорнобиль”

Фото: TheБабель

Comments

.,.,.,.