Шедеври кіно, де зйомки велись на Волині

Волинянам пощастило, адже вони хоч кожного дня можуть гуляти вулицями Луцька та насолоджуватися архітектурою, що вражає своєю величчю. Замок Любарта – одна із середньовічних споруд, що до нашого часу збереглася у дуже гарному стані, тому це ідеальне місце для зйомок героїчних та романтичних фільмів, проведення різноманітних фестивалів, в тому числі історичної реконструкції. Вся Волинська область – прекрасне місце, що надихає на пошук різноманітних легенд, історій  та їх екранізації. За майже 30 років незалежності, в області було знято чимало не просто відомих, а культових фільмів. Далі пропонуємо ознайомитися з найцікавішими картинами вітчизняних та закордонних режисерів, розповідає “lutsk-trend.in.ua“.

“Вогнем і мечем”

фото

У самому серці Волині знаходиться один із найстаріших замків України – замок князя Любарта. Його було зведено майже 700 років тому. Велична архітектурна споруда стала свідком того, як писалась історія сучасної України. У різні часи вона була центром влади, культури, релігії та науки у регіоні. Тому і не дивно, що чимало режисерів проводили зйомки історичних фільмів саме на території замку. 

Напевно немає такої людини, яка не чула про історичний фільм видатного польського режисера Єжи Гофмана – “Вогнем і мечем”. На екрані він з’явився  ще 20 років тому, але неперевершена гра Богдана Ступки у ролі Богдана Хмельницького  та Олександра Домогарова в ролі Івана Богуна перетворили картину на справжній шедевр кінематографу. Однією із локацій для зйомки фільиу став відомий замок у Луцьку. 

“Пофарбоване пташеня” 

фото

На Волині також проходили зйомки чесько-українського фільму “Пофарбоване пташеня”, який було номіновано на “Оскар”, як кращий “Міжнародний повнометражний фільм”. Його режисером став чех Вацлав Маргоул. Робота над створенням унікальної картини велась цілих два роки та закінчилась лише влітку 2018 року. Частину сцен, зокрема і горіння хати, знімали у селі Сваловичі Любешівського району Волинської області. 

“Світязь: дорога болю і слави” 

Насправді болючою та пронизливою картиною, яку зняли на Волині є фільм “Світязь: дорога болю та слави”. Ініціаторами зйомок стали бійці АТО, що втратили своїх побратимів із однойменного батальйону “Світязь” у Іловайському котлі 2014 року. Документальний фільм включає в себе кадри поховання бійців у Луцьку, де очі рідних та земляків, наповнені слізьми, кричать про несправедливість та біль втрати. Далі побратими розказують про своїх друзів, їх мрії, бажання захистити малих дітей від російської загрози та подарувати Україні мир. Це дуже важка, але водночас надзвичайно важлива стрічка. 

“Шлях поколінь”

фото

У 2020 році в урочищі Вовчак на Волині почали знімати повнометражний український документально-художній фільм про зв’язкову УПА Ганну Абрамчук з позивним “Зелена” – “Шлях поколінь”. Місце зйомок вибрано не випадково, адже саме у цьому селі була створена перша із повстанських баз УПА. В кіно буде все, як у житті, адже сценарій – документальні записи інтерв’ю безпосередніх учасників подій. Найтяжчою сценою для молодої актриси у ролі “Зеленої” стали катування. Керівник військово-історичної групи Володимир Патрай під час зйомок розповів, що чимало реквізиту справжнього, інший – якісні копії. Саме завдяки цьому буде досягнуто максимальної достовірності та глибини подій, що знімають у стрічці.

Comments