Волинь – унікальний своєю історією та природою регіон України. Кожного року подивитись на величні замки сюди приїздять тисячі туристів. Тож не дивно, що шарм Луцька та області манить не лише любителів історії, але і творчих особистостей, в тому числі режисерів. Свого часу на Волині вели зйомки чесько-українського фільму “Пофарбоване пташеня” зі Стеланом Скарсгардом та Харві Кейтелем у головних ролях, АТОшники створили картину “Світязь: дорога болю і слави”, у 2020 році стартували зйомки повнометражного документального-художнього фільм “Шлях поколінь”, а також багатьох інших фільмів. Далі розкажемо про найцікавіші локації, що демонструють весь колорит та неповторність регіону, розповідає “lutsk-trend.in.ua“.
Де найкраще знімати історичне кіно
Історико-культурний заповідник “Старий Луцьк” заворожує своєю старовиною. Одним із найцікавіших об’єктів для туристів та кінематографістів є Петропавлівський костел, побудований ще у 1616 році. Проте не пройшло і ста років, як його було зруйновано масштабною пожежею, а в 1730 році відновлено. Майже за 400 років з моменту зведення єзуїтами, а згодом перебудови, навколо костелу почали створюватися свої легенди. Це і не дивно, адже Петропавлівський костел свого часу був частиною оборонної системи міста. Мало хто знає, але чимало таємниць один з найгарніших храмів Волині ховає під землею. Підземелля мають три поверхи і в різний час використовувались як бомбосховище та навіть музей атеїзму. У куполі костелу можна побачити “всевидяче око”, яке ніби наглядає за Луцьком.
Для режисерів цей об’єкт може бути цікавим через особливу, навіть трохи містичну, атмосферу, величну архітектуру та наявність унікального музичного інструменту – органу. Він знаходиться у основному залі та час від часу збирає лучан та гостей міста на унікальні концерти.
Фільми про середньовічних королів, придворних дам, лицарів та їх турніри можна без особливої підготовки та створення додаткового реквізиту знімати у візитці Луцька та області – Замку Любарта. Він є головним символом величі всієї Волині та увійшов до рейтингу “Сім чудес України”. Його почали будувати ще у 14 сторіччі, після смерті засновника, князя Любарта, Вітовт зробив його центральною спорудою Великого князівства Литовського. Верхній замок має три вежі, які за різними легендами символізували віру, надію та любов князя Любарта до своєї дружини, або божественне трактування: Отець, Син та Святий Дух. Нині Замок регулярно використовують для проведення різноманітних історичних та тематичних фестивалів, боїв реконструкції та багато іншого. Саме у Замку Любарта було відзнято частину сцен великого польського режисера Єжи Гофмана “Вогнем і мечем”.
Натхнення для містичних зйомок варто шукати на Шацьких озерах
Ще однією унікальною локацією, яка давно вже полюбилася українським та закордонним режисерам є легендарні Шацькі озера. Рейтинг, звичайно, очолює озеро Світязь. Його глибина досягає пів сотні метрів, а в самому центрі при загадкових обставинах утворився невеликий острів. Його появу досі не можуть пояснити вчені, а от у легендах все дуже просто: колись на цьому місці стояв замок, на який напали вороги і жодного шляху спасіння не було. Княгиня почала молитись Богу, щоб він захистив їх від загарбників, і творець почув її. Разом із останніми словами жінки територію почало затоплювати і всі вороги згинули. На місці замку утворився величезний ліс та озеро.